LuKi vs. VG-62 – Luvian Jäähalli 30 vuotta Juhlapäivä klo 12-18!
Luvian Jäähalli – Suomen Vahva-Katto Areena täyttää lauantaina 22.11. 30 vuotta! 
Tavoitteena on yhdessä täyttää jälleen lehterit:
Klo 12 Ringette C-nuoret: Luvian Kiekko vs. LLuja
Klo 14:30 Jääkiekko Edustus: Luvian Kiekko vs. VG-62
Klo 17 Jääkiekko U11: Luvian Kiekko vs. TPS Rokit
Luvian Jäähalli on kokenut viimeisen kahden vuoden aikana merkittäviä uudistuksia ja laittanut sen kuntoon yhdessä seuran kanssa jotta Luvialla voidaan harrastaa seuraavatkin 30 vuotta, kuten paikallismedioistakin moni mahdollisesti saattanut lukea. Luvian Jäähalli on tätä nykyään myös rekisteröity yleishyödylliseksi yritykseksi, jota se on käytännössä aina ollutkin.
Luvian Kiekko taas liikuttaa tällä hetkellä yhteensä 14 ryhmän voimin ja harrastajien ikähaitari on kunnioitettavat 1-78 vuotta. Jääaikaa seuran joukkueet käyttävät tällä hetkellä vuodessa 1 000 tuntia. Harjoittelu-ja pelitunteja kasaantuu vuodessa yhteenstä 20 000 tuntia sekä yhdessäoloaika, pukukoppielämä ja pelimatkat mukaan laskettuna huikeat 100 000 tuntia, kun lasketaan tunnit harrastajittain.
Jos jotain, niin tätä kannattaa Luvian kokoisessa pikkukylässä juhlistaa.
Tervetuloa Juhlapäivään!
ps. Jääkiekko Edustuksen ottelun loputtua arvotaan kaikkien paikallaolijoiden kesken viikon majoituslahjakortti 4 hengelle arvoltaan 800 € Espanjan Torreviejan Ático La Veleta:ssa.






